Ma már a masszázsterápiák széles skáláját találjuk wellness centrumokban, népszerű fürdőhelyeken. Ezek mellett ajánlják szolgáltatásukat a masszázs specialisták. A paletta annyira színes, hogy már nem is lehet követni. A tradicionális keleti rendszerek mellett, amelyek fő irányzatai az indiai, kínai, és thai masszázs, jelen van a svéd masszázsból kialakult nyugati erősségnek tekinthető orvosi gyógymasszázs, és különböző variációi is. Ezek mellett divatos a mauri, és a lumi-lumi masszázs, és sorolhatnánk hányféle irányzat. A legtöbb forma, bár tanítja az első alakos kezeléseket, szívesen kihagyja azt. A terapeuták döntő többsége főként a test hátsó felére koncentrál, szinte elkerülve a testünk első felét, amely a terápia szempontjából teljesen egyenértékű. Ennek lehet rosszul értelmezett szégyenérzet az oka, mind a páciens, mind a masszőr szempontjából. Ennek a gyakorlatnak megfordítására most egy speciális kombinációban kidolgozott nagyon hatékony mell- és hasmasszázst mutatunk be.
A női kebel az a testrész, amely egyaránt izgatja a hölgyek, és az urak fantáziáját, szinte minden korosztálynál. Serdülőkorban az is gond, ha kicsi, és az is ha túlságosan fejlett. Felnőttkorban nézzen ki szépen, és probléma, ha megereszkedett.
Az európai ember ideális fizikai életkora 25-28 év, ez a szakasz, amikor a test legjobb állapotban van. Ekkor már a biológia szabályai szerint minden növekedési folyamat befejeződött. Ezért tényként kezelhetjük, hogy az európai emberfajta esetében a hölgyek melle a húszas éveikben a legkerekebb. Ehhez a becses szervhez rengeteg félreértés és hiedelem társul. Ennek sokszor kulturális hagyományai voltak, pl.
Azonban a tudományos tények mást mutatnak. A kisebb kebellel rendelkező hölgyek gyakran jobban tudnak "élelmet adni", mint hatalmas mellű társaik. Ez azért van így, mert a mell nagyobb részét adó zsíros kötőszövetnek semmi köze nincs a tejtermeléshez, és a mell félgömb formája nem az utódgondozás miatt alakult ki. Vajon akkor miért?
Válassza valaki az egyik, vagy a másik formáját annak, hogy felhívja magára kebleivel figyelmet, hazánkban a hölgyek igen kevés figyelmet fordítanak eme becses testrészük biológiai karbantartására.
A masszázstörténelmi leírások azonban bizonyítják, hogy nem volt ez mindig így. A kebel fizikai karbantartása ugyan olyan fontos, mint bármely más testrészé. Az indiai olajos masszázs egyenlő arányban kezeli a melleket, mint a far tájékot. A kínai masszázs különböző fajtáinál is kiemelt szerepet kap ez a terület a hölgyek kezelése esetén. A törzsi társadalmakban is fontos szerep jutott a mell karbantartásának, mert cumisüveg híján a keblet tökéletes állapotban kellett tartani a csecsemők számára. Ezért nagyon ritka volt a mell csonkítása, a mellbimbó átfúrása. Ezeken a területeken a sokszor a varázsló (orvos) feladata volt a formában tartás. A mellmasszázsnak sok kedvező hatása van. Most ezek közül válogatunk:
Ezt a fajta masszázst általában nem elkülönülten, hanem a has kezelésével együtt végzik, így növelve a komfortérzetet.
A has, illetve a hasfal szerepe, kevésbé illusztris, mint a mellé. Fő funkciója, hogy védi azokat a szerveket, amelyek alatta találhatóak. A felső, és középső részen az emésztőrendszer részeit. Alsó szakaszon a nemi szervrendszer, és a vizeletkiválasztó rendszer egyes részeit. Természetesen a feszes has, és a dús kebel mindig szép látvány, ahogyan szép látvány a várandós kismama kerek pocija is.
Az idő múlásával a hasfal izmai ellazulnak, és a poci megereszkedik. Ennek több oka is lehet. Ilyen többek között az üllő munka, és a renyhe bélszakasz miatti rossz emésztés is. A masszázsnak kiváló hatása van ezen a területen is.
Már a fent leírtak is elegendőek lennének ahhoz, hogy a módszer visszanyerje teljes létjogosultságát mint önálló terápia, de mégsem ez teszi különlegessé ezt a masszázskombinációt.
A kombinált mell-, és hasmasszázs kivitelezése, tapasztalatot, és felkészültséget igényel. Úgy is mondhatnánk, hogy nem a kezdő masszázsterapeutáknak való. Az alábbiakban ismertetem az egyszerűbb részeket az általános masszázssorrendből, és a kivitelezés néhány szabályát, mégsem bíztatnék senkit, hogy tanfolyam elvégzése nélkül ezt a formát alkalmazza. Ennek egyszerű okai vannak.
A közreadott kezelési sorrend, csak irányadó lehet, bár a kezdete, és a vége "kötelező".
Ahogyan kihangsúlyoztuk, a kezelő folyamatosan alkalmazkodva a pácienshez végzi a munkát. A helyesen végzett kezelésnek a hatásait összefoglaltuk, itt csak pár plusz információt adunk.
A kezelés sok olyan területet alkalmaz, amelyet a Hagyományos Kínai Orvoslás is felhasznál. Ezek terápiába illesztett kezelése jelentős pozitív hatásokkal jár. Néhány példa:
Amint a leírásból látszik, ez egy olyan masszázs, amely kiválóan képes pozitív hatást gyakorolni a szervezetre szakértő személy által végezve. Az urakról itt most elnézést kérünk, hiszen a hölgyekről szólt ez a cikk. Ennek az oka, hogy élettani sajátosságokat figyelembe véve az urak kevésbé sérülékenyek, mint a hölgyek. A kezelés számukra is hasonló előnyökkel jár, viszont nem igényel a szakmai tudáson kívül plusz elővigyázatosságot.
Gyakorló gyógyászként bátran állítom, hogy ennek a kezelési formának a választása nagyon előnyös a páciensek számára. Óriási előnye még, hogy viszonylag széles korosztálynál alkalmazható, és csak az indokolatlan szégyenérzet, (meg néhány betegség) a kizáró tényező. Remélem, sokan kedvet kapnak hozzá!
Próbálja ki Ön is, nem fog csalódni!
További információk: Hartmann Ferenc (30) 377-6410